Saç Rengine Göre Renkli Lens Seçimi Nasıl Yapılır?

Renkli kontakt lens almayı mı düşünüyorsunuz? O zaman lenslerinizin renk tercihini yapmadan önce saç renginize göre lens seçiminizi nasıl yapacağınızı bilmek işinize yarayabilir. Saç rengi değiştirmek artık kadınlar arasında oldukça popüler. Şayet çok sık değişiklik yapmaktan hoşlanıyorsanız birkaç ayda bir saçlarınızın rengini değiştiriyor olabilirsiniz.

Sizin de bildiğiniz gibi her saç rengi her ten rengine uygun değildir. Aynı şekilde her göz rengi her saç rengine uyum sağlamayabilir. Renkli lens seçiminizi yaparken nokta atışı yapmak ve kişisel özelliklerinizle örtüşen en iyi seçimi yapmak istiyorsanız, işte sizin için derlediğimiz saç rengine göre lens seçimi yapma rehberimiz:

Sarı Saçlılar için Renkli Lens Seçimi

Sarı saçlar birçok göz rengine uyum sağlarken, göz gölgelerinin ön plana çıkmasına ve daha güzel görünmenize yardımcı oluyor. Sarı saçlar için en iyi tercih elbette mavi renkli lensler olacaktır. Ten renginizi de göz önünde bulundurarak seçiminizi açık mavi renk lensler veya koyu mavi tonlarına kaydırabilirsiniz. Mavi gözlerin dikkat çekici ve çarpıcı göründükleri gerçeğini de atlamayalım.

Sarı saçlar için bir diğer harika renk seçimi ise yeşil renkli lensler olacaktır. Yeşil renkli lensler ve özellikle açık renkli yeşil tonları harika bir görüntü yakalamanıza yardımcı olabilir. Sarı saçlarınız varsa ve yeşil renk tercih etmeyi düşünüyorsanız, mutlaka koyu yeşil tonlarından uzak durun.

Kırmızı veya Kızıl Saçlılar için Renkli Lens Seçimi

Tartışmaya elbette açık fakat kırmızı ve kızıl tonlarına en çok yakışan lenslerin yeşil renkli lensler olduğu birçok kişi tarafından kabul görüyor. Kızıllık ile birleşen yeşil gözlerin elektrik saçan bakışlar ortaya çıkaracağı kesin.

Kırımızı ve kızıl saçlılar renkli lens tercihi yaparken yeşilin hemen her tonunu seçebilir fakat saçınızın renginin doğası gereği açık renkli yeşil tonlarına yönelmenizde fayda var.

Kahverengi Saçlılar için Renkli Lens Seçimi

Kahverengi saçlar gerçekten ciddi bir tercih yapmanızı zorunlu kılıyor. Kontrastın absürt olmaması için kahverengi saçlarla genellikle kahverenginin tonları tercih ediliyor. Bal rengi lensler, açık veya koyu kahverengi lensler hem harika hem doğal görünmenize yardımcı olabilir.

Kahverengi saçlarınız varsa ve kahverenginin sıkıcılığından kurtulmak istiyorsanız alternatif olarak yeşil renkli lenslere yönelebilirsiniz. Renkli lens kataloglarında “Hazel” olarak göreceğiniz okyanus yeşili lensler de karanlık saç tonlarında joker olarak kullanılabilirler.

Siyah Saçlılar için Renkli Lens Seçimi

Sarışın saçlarda olduğu gibi siyah saçlar da neredeyse her rengi başarıyla yansıtacaktır. Gözlerinizi ön plana çıkarmayı başardığı sürece siyah saçlıların hangi renkli lensi tercih ettiği açıkçası pek önemli değil.

Harika bir kombinasyon önerisi bekliyorsanız, mavi renkli lensleri denemenizi önerebiliriz. Saçlarınız siyah ise koyu renkli lenslerden uzak durmak isteyebilirsiniz. Koyu renkli lensler, siyah saçlarla ancak koyu renk tenine sahip olmanız halinde güzel durabilir. Yine birçok saç rengi için alternatif olarak sunduğumuz yeşil renkli lensler siyah saçlı kadınlar ve erkekler için harika sonuçlara yardımcı olacaktır.

Hangi renkli lensi seçerseniz seçin. Daima kontakt lenslerinizi satın almadan önce kontakt lens muayenesi olmayı unutmayın. Reçeteniz olmadan renkli lens satın almayın ve başka birinin lensini takmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir