Renk Körlüğü Testi

renk körlüğü testi

Renk körlüğü, gözde meydana gelen kalıcı hasarlar sonucu veya genetik miras yoluyla edinilebilen bir göz rahatsızlığıdır. Renk körlüğü sorunu yaşayan hastalar renkleri doğru göremez veya renkleri ayırt etmekte güçlük çekebilirler. Renk körü olup olmadığınızı merak ediyorsanız, yüzeysel bir şekilde renk körlüğü testi yardımıyla gözlerinizle ilgili bir sorunun olup olmadığının ön tanısını koyabilirsiniz.

Öncelikle bu sayfada yapacağınız renk körlüğü testinin resmi bir geçerliliği olmadığını ve gerçek renk testi işlemleriyle kıyaslanmaması gerektiğini belirtmemiz gerekiyor. Aşağıdaki görüntülerin her birine bir süre bakın ve görsellerin ortasındaki nesneye odaklanmaya çalışın. Her bir görselde ayrı bir nesne var. Tüm görsellere göz geçirdikten sonra sayfanın sonundan her görselde hangi nesnenin olduğunu kontrol edebilirsiniz. Sayfayı görüntülediğiniz bilgisayar ekranı veya akıllı cihazların ekran kalitesi renk körlüğü testi işleminin kalitesinde doğrudan bir etkendir. İmkanınız varsa akıllı cihazlar yerine bilgisayar ekranlarından testi yapmaya özen gösterin.

Testin sonucunda göremediğiniz renkler olduğunu düşünüyorsanız veya görmekte gerçekten güçlük çektiğiniz görseller varsa bu renk körlüğü sorunu yaşadığınızın bir ibaresi olabilir. Renk körlüğü hakkında daha detaylı bilgi almak için Renk Körlüğü Nedir? Belirtileri, Nedenleri ve Tedavisi içeriğimize göz atın. Eğer renk görlüğü belirtilerini yaşıyorsanız profesyonel bir teşhis için göz doktorunuzda muayene olmayı deneyin.

1.

renk körlüğü testi köpek

2.

renk körlüğü testi ağaç

3.

renk körlüğü testi ayı

4.

renk körlüğü testi ördek

5.

renk körlüğü testi kelebek

 

Sırasıyla görmeniz gerekenler:

  1. Köpek
  2. Ağaç
  3. Ayı
  4. Ördek
  5. Kelebek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir