Lens Gözde Kaç Saat Durmalı?

Lens Gözde Kaç Saat Durmalı

Lens kullanmak isteyen ve yeni lens kullanmaya başlayan kişiler lensin gözde kaç saat durması gerektiğini merak ederler. Zira bazı kontakt lens kullanıcıları yoğun bir yaşam / iş temposuna sahip olabilirlerler. Gününüzün büyük kısmını evinizden uzakta, dışarda ve iş dünyasının göbeğinde geçirirken lenslerle ilgili bir sorun yaşamak istemezsiniz. Öyleyse lens gözde kaç saat durmalı? Lensleri ne kadar süre kullanabiliriz sorularına hızlı bir cevap verelim.

Çoğu kişi günde 14 ila 16 saat boyunca kontakt lensleri güvenle ve rahatça kullanabilir. Gözlerinizin oksijen alıp vermesi için gece yatmadan önce lenslerinizi çıkartmanız gerekir. Modern üretim kontakt lenslerin artık hemen hepsi zaten oksijen geçirgenlik özelliğine sahip. Yine de bu geçirgenlik hala gözlerimizin ihtiyacı olduğu oranı karşılamaktan uzaktadır. Üstüne bir de geceleri göz kapaklarımız kapandığı için gözlerimiz ihtiyacı olan oksijeni alamazlar.

günde 14 – 16 saat lenslerinizi takabilirsiniz ama bu süre lenslerinizin size sağlayabileceği maksimum konfor sınırı olmayabilir. Her lensin konfor sınırı farklıdır. Bazı lensler 12 saatten sonra gözlerinizde batma ve yanma hissinin oluşmasına neden olabilir. Böyle durumlarda lenslerinizi daha uzun süre kullanmanız gerekiyorsa yüksek konforlu ve oksijen geçirgenliği yüksek lensleri tercih etmeniz gerekir. Gün boyunca yapacağınız şeylere bağlı olarak (örneğin tüm gün bilgisayar karşısında çalışmak) lenslerinizin kolayca kurumasına neden olabilir. Yaşadığınız tüm sorunların ilacı ise bazen birkaç damla lens solüsyonu olabilir.

İlgili İçerik: Lenslerin Kullanım Süresi Hakkında Bilmeniz Gereken 3 Şey

Lenslerinizi uzun süre kullandığınızda lensleriniz yavaş yavaş kurumaya başlar. Gözünüze ve lensin yüzeyine damlatacağınız birkaç damla lens solüsyonu günü kurtarmanız için lenslerinizi ve gözleriniz nemlendirmeye yardımcı olacaktır.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir