Kontakt Lens Kullanmanın En Büyük 6 Avantajı

Gözlüklerden kontak lenslere geçiş yapmayı mı düşünüyorsun? Size doğru yönde rehberlik edelim. Kontakt lensler ve gözlüklerin karşılaştırılması artık en azından kediler ve köpekler kadar ısıtılmış bir argüman. Bazı kullanıcılar, ikisinin kombinasyonunu tercih eder, diğerleri ise katı bir tercih yapar ve yaptıkları tercihe sıkı sıkıya yapışırlar. Bununla birlikte, bazen kontakt lensler hakkında doğru bilinen yanlışlar insanların lensleri denemesini engelliyor.

Sıklıkla söylendiği gibi, kontakt lens kullanmak güvenlidir ve sorunlar yalnızca hijyene özen gösterilmemesi durumunda ortaya çıkar. Daha güvenli bir liman olduğu gerekçesiyle bugüne kadar gözlüklerinizden ayrılmadıysanız, zaman şimdi demir alıp kontakt lense doğru yelken açma vaktidir!

Gözlüklerinizi bir kenarda bırakıp hemen kontakt lenslerinizi denemeye başlamak için en az 6 nedeniniz var. İşte, sadece kontakt lens kullanıcılarının çok iyi bildiği, lens kullanmanın 6 büyük avantajı.

1- Lensler Aktif İnsanlar için Harikadır

Aktif kişiler için kontakt lensler gözlüklerden daha etkili bir çözümdür. Gözlükler gibi yüzünüzde sürekli hareket etmezler ve geniş esneklik sunarlar. Lenslerinizin düşmesi veya kırılması gibi derdiniz yoktur. Kontakt lensler nadiren gözünüzden çıkarlar ve buna genelde lens kullanıcısının gözlerini sertçe ovuşturması neden olur.

Lensler yüzünüzün önünde bir engel değildir ve ekstrem koşullarda sizin için tehlike oluşturmazlar. Mesela motosiklet kullanıcısıysanız gönül rahatlığıyla kaskınız ve lenslerinizi kullanabilirsiniz. Gözlükler ise kaza durumunda başınıza olmadık işler açabilirler.

2- Daha Berrak Görüş

Kontakt lensleriniz gözünüzün tüm görüş alanını en mükemmel şekilde kullanmanıza yardımcı olur. Lensler, gözlükler gibi buğudan ve sisten etkilenmezler. Terlemeniz veya çok soğuk havalarda lens kullanmanız görüşünüzü etkilemez. Lenslerinizin rutin olarak gündelik temizliğini yaptığınızı düşünürsek (örneğin aylık lensler) kirlenmezler. Gözlüklerinize yanlışlıkla elinizle dokunduğunuzda onları temizlemeniz gerekir.

3- Kreatif Olarak Kullanabilirsiniz

Gözlerinizin rengini değiştirmeye ne dersiniz? Kontakt lensler gözlerinizin rengini değiştirmek istediğinizde başvurabileceğiniz en basit yöntemdir. İster natürel bir görünüm, ister absürt bir göz rengi hayal edin. Kontakt lenslerle hepsi mümkün.

4- Lensler Dış Görünüşünüzü Etkilemez

En ince ve şeffaf gözlükleri kullansanız da dış görünüşünüzün değişecektir. Gözlüklerin gerçekten yakıştığı ender insanlar güruhunun bir parçası değilseniz, gözlükler ile Kripton gezegeninden gelmiş gibi görünebilirsiniz.

Göz makyajınızı yapamazsınız, yapsanız bile istediğiniz gibi görünmesini sağlayamayabilirsiniz. Oysa lens kullanırken makyajınızı dilediğiniz gibi yaparken, lenslerinizin UV koruması sayesinde gözlerinizi güneşin zararlı ışınlardan koruyabilirsiniz.

5- Gözlüklerle Kıyaslanamayacak Kadar Konforlular

Kontakt lensler neredeyse her şartta ve koşulda kullanabilirler. Astigmatınızın olması, göz numaralarınızın çok yüksek olması ve renk körü olmanız kontakt lens kullanmanız için engel değildir. Gözlerinizin hassas olması veya kuru göz sendromu yaşamanızı da dert etmeyin. Kuru gözler için lensler üreten firmaların ürünlerini tercih ederek tüm sorunlarınızı aşabilirsiniz.

6- Öpüşmek Kolaydır!

Şaka değil, gerçekten daha kolaydır! Hayatınızın en muhteşem anını yaşarken gözlükleriniz yüzünden öpüşemediğinizi düşünün… Sizce bu riski almaya değer mi? ”Acaba gözümden düşecekler mi?” ya da ”Partnerimin de gözünü çıkarır mıyım?” diye düşünmeden sevginizi karşınıza gösterebilmenizden bahsediyoruz. Sırf bu nedenden dolayı bile kontakt lenslere bir şans vermeyi düşünebilirsiniz.

Kontakt lenslerin avantajlarına göz attınız ama aklınızda soru işaretleri mi var? Yorum bölümünden sorularınızı bize ulaştırarak size yanıt vermemizi sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir