Günlük Lensler Pahalı mı? Günlük Lens Fiyatları

günlük lens

Günlük lensler veya bir başka deyişle günlük değişimli lensler; sadece tek bir gün kullandığımız ve bakım yapılmayan kullan – at kontakt lenslerdir. Her gün taze bir lens kullanmanın avantajı ve daha güvenli olmaları nedeniyle, onlar uzmanlar tarafından en çok önerilen kontak lensler… Rivayet edildiği gibi gerçekten günlük lensler pahalı mı? ve günlük lenslerin fiyatları ne durumda?

Lens üretim teknolojisinde yaşanan gelişmeler fiyatlara da yansıyor. Birkaç yıl öncesine kıyasla günlük lens fiyatları artık daha makul ve birçok kullanıcının karşılayabileceği fiyatlara sahip. Günlük lenslerin sunduğu konfor ve güven avantajını da düşünürsek, artık gerçekten uygun olduklarını söyleyebiliriz.

Günlük lenslerin kutusunda genelde 30 adet lens yer alır. Bir aylık lens ihtiyacınızı karşılamak için iki kutu günlük lens almanız gerekir. En popüler markalardan biri olarak örnek göstermek gerekirse 1-Day Acuvue TruEye lenslerinin bir kutusu 67 TL civarındadır. İki kutu aldığınızda ise aylık lens maliyetiniz 134 TL kadar olacaktır. Kullanıcılar için büyük yanılgı burada başlıyor. Bu hesaba göre yıllık lens masrafınızın 1.608 TL olması gerekiyor. Fakat günlük lensler yüklü adette alındığı taktirde fiyatları indirimli olarak kullanıcılara sunulur. Aynı lensi internetten lens alışverişi yaparak aldığımızda örneğin %26 indirim kazanıyor ve bir kutu lens 49,51 TL’ye kadar düşüyor. Bu tablodan hesaplamamıza devam edecek olursak bir yıllık günlük lens masrafımız 1.188 TL civarında çıkacaktır.

Daha makul satıcılara ulaşmanız durumunda fiyatı ortalama 1.000 TL civarına düşürebileceğimi kabul edebiliriz. Yılda sadece bir kere kaliteli bir çerçeve ve camın ortalama maliyetinin 700 lira kadar olduğunu kabul edersek günlük lenslerin pahalı olduğu yargısını kırabiliriz.

Aynı karşılaştırmayı aylık lensler için de yapabiliriz. Ortalama iki kutu aylık lensin masrafı neredeyse 200 TL tutuyor. Yıllık solüsyon masrafınızı da 150 – 200 TL civarında tutarsak, neredeyse aynı fiyata günlük lens kullanabileceğiniz gerçeğini siz de farkedeceksinizdir. Yine de bu hesaplamaları yaparken çoklu lens alım indiriminden faydalandığımızı unutmayalım. Aksi halde elbette günlük lensler diğer lenslere oranla daha pahalı görünecektir.

Öyle umuyoruz ki bu içeriğimizle “Günlük lensler pahalı mı?” Diye merak eden ve günlük lens fiyatları hakkında kara kara düşünen takipçilerimize işin detaylarını ve ucuz alışveriş ipuçlarını aktarmayı başarabilmişizdir. Aradaki ufak fiyat farklılıklarına karşın günlük lenslerle daha yüksek konfor, performans ve hijyen elde edeceğinizi de unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir